•  

  II. ULUSLARARASI TERMAL SAĞLIK TURİZM ZİRVESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

   

  Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Zirvesi 20-24 Eylül 2017 tarihlerinde 52 farklı ülkeden 500'den fazla katılımcıyla Denizli'de gerçekleştirildi. Zirvenin ilk gününde, Karahayıt ve Pamukkale'nin kültürel ve doğal değerlerinin tanıtılması amacıyla bisiklet turu düzenlendi. Bisiklet turu start'ını Sayın Milletvekilimiz Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Gülsüm Çelebi ile birlikte verdi. 

  Zirvenin ikinci gününde termal sağlık turizminin tanıtılması ve geliştirilmesi amacıyla Sağlık bakanlığı yetkilileri, Kültür bakanlığı yetkilileri ve başta Pamukkale Üniversitesi olmak üzere diğer üniversiteden iştirak eden profesörlerin katkılarıyla Pamukkale Üniversitesi'nde paneller düzenlendi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz standı yerli ve yabancı misafirlerimizden tam not aldı.

  Zirvenin üçüncü gününde değerlendirme toplantısı akabinde, teleferik gezisi, yayla ziyareti, Laodikya ziyareti, Kaleiçi ve Babadağ çarşısı ziyareti ve hastane ziyaretleri gerçekleştirildi. Gün sonunda, yöresel folklor oyunları ve yöresel müzikler eşliğinde Gala yemeği düzenlendi.

   
 •  

  Turizm Danışma Bürosu 
  Tel:+90 258 272 20 77

  Fax: 0258 264 76 21

        0258 265 07 87

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
  15 Mayıs Mahallesi, 554/1. Sk. No:5, 20150 Denizli/Pamukkale/Denizli

  http://goo.gl/N2bCPR

   

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Tüm Yazılı ve Görsel İçerikler 
   Kaynak Belirtmek Sartıyla Tanıtım Amaclı olarak Kullanılabilir.