•  

  DENİZLİ TERMAL SAĞLIK TURİZM ÇALIŞTAYI

  Pamukkale Üniversitesi’nin organize ettiği ve desteklediği, Kongre Başkanlığını Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ın üstlendiği, ‘İl Kültür ve Turizm Müdür V. Gülsüm ÇELEBİ ve Şef Işıl KILIÇ’ın Düzenleme Kurulu’nda yer aldığı, Denizli Termal Sağlık Turizm Çalıştayı’ Doğa Termal Otel’de gerçekleştirildi.

  4-5 Kasım 2017 tarihlerinde iki gün süren çalıştayın açılışına Vali Yardımcısı Halil Canavar, AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Semin Fenkci, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, il protokolünden isimler, ilgili kurum temsilcileri, sektör temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

  Çalıştaya Müdürlük olarak Müdür Yardımcısı Mustafa KAPTAN, Şube Müdürü Orhan PARLAK, Şube Müdürü İsmail ÖZTEKİN ve Şef Işıl KILIÇ tarafından katılım sağlanmıştır.

  Açılış konuşmalarının ardından çalıştay, Oturum Başkanlığını Pamukkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semin Fenkci’nin yaptığı ilk panel ile devam etti.

  Çalıştayda iki gün boyunca toplam üç oturumda on iki panelist sunum yaparken alt komisyon toplantılarıyla Termal Kür Kenti Karahayıt’ın; ulaşım, sağlık, altyapı, ekonomi ve turizm gibi konuları masaya yatırıldı.

  Alt Komisyonlarda Müdürlüğümüzden İl Kültür ve Turizm Müdür V. Gülsüm ÇELEBİ, Şube Müdürü Orhan PARLAK ve Şef Işıl KILIÇ görev alarak ilimizde termal turizmi geliştirmek üzere yapılacak çalışmalar belirlendi.

  Çalıştay sonunda Pamukkale Karahayıt Termal Kür Kenti Alanı’na bir teknik gezi de yapıldı. Sonuçların sunumu ve genel değerlendirilmesi ile çalıştay sona erdi.

 •  

  Turizm Danışma Bürosu 
  Tel:+90 258 272 20 77

  Fax: 0258 264 76 21

        0258 265 07 87

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
  15 Mayıs Mahallesi, 554/1. Sk. No:5, 20150 Denizli/Pamukkale/Denizli

  http://goo.gl/N2bCPR

   

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Tüm Yazılı ve Görsel İçerikler 
   Kaynak Belirtmek Sartıyla Tanıtım Amaclı olarak Kullanılabilir.