•  

  ÇİNLİ TURİZM TEMSİLCİLERİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE AĞIRLANDI.

  Çin Halk Cumhuriyeti’nde 2018 yılının “Türkiye Turizm Yılı” ilan edilmesi sebebiyle Çin ve Türkiye arasında daha sıkı bir bağ oluşturmak ve iki ülke arasındaki turizme katkıda bulunmak için Çin’den Glorious DMC  Seyahat Acentası & Tur Operatörü sponsorluğunda ülkemizi ziyarete gelen Yao Xinyuan önderliğindeki turizm temsil heyeti müdürlüğümüzde ağırlandı.

  Görüşmenin ana konuları kültürel benzerliklerimiz ve iki ülkenin turizm değerleriydi. Denizli’nin termal ve kültürel turizm değerlerini Çinli misafirlere detaylı bir şekilde anlatan İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Gülsüm Çelebi, Çin’de 2018 Türkiye Turizm Yılı olmasından dolayı önümüzdeki yıl Denizli’de daha fazla Çinli turist görmekten mutluluk duyacağını ifade etti.

  Pamukkale’den ve Karahayıt bölgesinin termal sularından çok memnun kaldıklarını söyleyen Shaanxi Huaqing Palace Cultural Tourism CO.LTD Genel Müdürü Yao Xinyuan Denizli’yi ülkelerinde en iyi şekilde tanıtacaklarını ve İpek yolu’nun da açılmasıyla iki ülke arasındaki karşılıklı turizmin katlanarak artacağından emin olduğunu belirtti.

  Görüşme sonunda Çinli ekibe ilimizi tanıtıcı broşürler ve ilimize özgü hediyelik eşyalar takdim edildi. Müdürümüz Gülsüm Çelebi’yi kendi ülkelerine de davet eden Çinli temsilciler fotoğraf çekiminin ardından iyi dileklerle uğurlandı.

   

 •  

  Turizm Danışma Bürosu 
  Tel:+90 258 272 20 77

  Fax: 0258 264 76 21

        0258 265 07 87

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü
  15 Mayıs Mahallesi, 554/1. Sk. No:5, 20150 Denizli/Pamukkale/Denizli

  http://goo.gl/N2bCPR

   

  Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Tüm Yazılı ve Görsel İçerikler 
   Kaynak Belirtmek Sartıyla Tanıtım Amaclı olarak Kullanılabilir.